Witaj

Dyskografia

Sklep

MP3

Wideo

 

Aktualności 2014-2015

 

Wołosatki wszystkich krajów łączcie się!!! Tradycyjny opłatek wołosatkowy w siedzibie zespołu 28 grudnia o godz. 16:00.

Zakończyliśmy Akcję Polska Płyta dla Polonii Brazylijskiej. ostateczny wynik to 547 płyt z muzyką i filmami, które przekażemy naszym rodakom w Brazylii.

Zorganizowaliśmy akcję (szczegóły poniżej). Efekt - 300 płyt z piosenkami i filmami przynieśli na nasz koncert widzowie. Akcja trwa jeszcze tydzień, o efektach powiadomimy.

AKCJA: POLSKA PŁYTA dla POLONII BRAZYLIJSKIEJ

Gorąco prosimy Państwa o płyty CD i DVD z polską muzyką (pop, folk, muzyka ludowa, kolędy) i filmami, które przekażemy do Brazylii jako polski dorobek kulturalny i materiały do praktycznej nauki żywego języka polskiego. Mamy nadzieję, że Szanowni Państwo, jako nasi widzowie zechcą wziąć udział w tej akcji i przyniosą do nas płyty CD DVD, które będą krzewić polską mowę wśród naszych rodaków, których los wiele lat temu rzucił na inny kontynent.
Serdecznie wspominamy przyjęcie przez Polonię brazylijską i z góry dziękujemy w swoim i ICH imieniu. Przed koncertem mikołajkowym "Połączyła nas muzyka" w Pałacyku Zielińskiego w Kielcach 6 grudnia zostawmy na zorganizowanym stoisku płytę. To samo dotyczy koncertu "Mikołaj dla dorosłych" dnia 5.12 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

6 grudnia o 17 00 gramy w Pałacyku Zielińskiego w Kielcach mikołajkowy koncert pn "Połączyła nas muzyka". Dzień wcześniej w koncercie "Mikołaj dla dorosłych" w wojewódzkim Domu Kultury wspieramy naszymi chórkami m.in. Mateusza Ziółko. Koncert ciekawy, bo śpiewamy z towarzyszeniem Big Bandu. Śpiewaliśmy już takie koncerty z Danutą Błażejczyk, Krzysztofem Kasą Kasowskim, Andrzejem Dąbrowskim i Jackiem Zielińskim (Skaldowie).

Byliśmy w Brazylii od 20 do 31 sierpnia. Zrealizowaliśmy fajny program turystyczny oraz zagraliśmy 9 świetnych koncertów. Zwiedziliśmy park narodowy w Argentynie, wodospady Iguazu po brazylijskiej i argentyńskiej stronie. Poznaliśmy historię polskiej emigracji, spotykaliśmy się z potomkami polskich emigrantów. Śpiewaliśmy w Kurytybie i kilku mniejszych miastach stanu Parana nasz repertuar jak też kilka piosenek brazylijskich. Nasz portugalski okazał się zrozumiały dla publiczności miejscowej. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś tam zawitamy. Sporo materiału zdjęciowego i dżwiękowego znajduje się na naszym profilu Fb, niebawem pojawi się na stronie zakładka Brazylia.

6 września graliśmy koncert na Politechnice Świętokrzyskiej dla rzeczników prasowych uczelni technicznych. 12 września umililiśmy naszym śpiewem spotkanie bieszczadników w Krakowie.

27 września śpiewamy w Warszawie na tradycyjnym spotkaniu kadry Operacji Bieszczady - 40, a tego samego dnia wieczorem gramy koncert podczas uroczystości 90- lecia harcerstwa w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Koncerty w Bieszczadach były jak zwykle sympatycznie przyjęte. Jesteśmy już w Kielcach, ale tylko parę dni. Wylatujemy 20.08 do Brazylii. Na kontynencie południowoamerykańskim jeszcze nie byliśmy. Pochwalimy się po powrocie, we wrześniu, co widzieliśmy i jak odebrano nasze koncerty. Będziemy reklamowali Politechnikę Świętokrzyską i zachęcali Brazylijczyków polskiego pochodzenia do studiowania w Kielcach.

Jesteśmy już w Bieszczadach. Można nas posuchać 6.08 w Wołosatem, 7.08 gramy w Kremenaros w UG, 9.08 w Polańczyku, 9.08 Pod Carynską w UG.

Czekamy już na wakacje. Tradycyjnie na początku sierpnia jesteśmy w Bieszczadach. Swojskie bieszczadzkie koncerty gramy w dniach 6-9 sierpnia. Wracamy z Bieszczad do Kielc 12.08. Tydzień przerwy i od 20 sierpnia kolejna wyprawa życia. W tym dniu wylatujemy do Brazylii (miasto Kurytyba). Będziemy upowszechniać za pomocą muzyki polską kulturę w polonijnych środowiskach tego pięknego i egzotycznego dla nas kraju. Wracamy 1 września. Na wrzesień i październik zaplanowane jest kilka fajnych koncertów. O bieszczadzkich miejscach naszych koncertów poinformujemy niebawem.

25 kwietnia gramy w Szczecinie (dalej od Kielc już tylko Świnoujście) na inaugurację roku harcerskiego nasz autorski repertuar. Kto tam w pobliżu niech wpadnie na koncert. Organizatorzy mają jakiś pomysł, żebyśmy grali niestandardowo 3x30 minut z małymi przerwami. Zobaczymy jak się to sprawdzi.
Potem 2 maja ok. 17:30 na rynku w Chęcinach zakończymy wydarzenie pn "Piosenka turystyczna - Kraina łagodności".

Zagraliśmy 17 kwietnia razem z The Beatlmen koncert "Szaleństwa lat 60-tych", w którym wykonywaliśmy wyłącznie piosenki z tego okresu, a 19 kwietnia wzięliśmy udział w II edycji Kieleckiego Magla Muzycznego. Zaśpiewaliśmy wiązankę najpopularniejszych przebojów lat 60-tych. Pomogliśmy tez Krzyśkowi Kasie Kasowskiemu chórkami w jego piosence Macho.

17 i 19 kwietnia można nas będzie usłyszeć w Kielcach na dwóch różnych koncertach, a 25 kwietnia gramy w Szczecinie. Do zobaczenia.

Zagraliśmy fajny koncert w Pałacyku Zielińskiego. W dwugodzinnym koncercie promującym najnowszą naszą  płytę pt. INACZEJ pojawiło, nie licząc bisu, aż 28 piosenek. Oprócz drobnych wyjątków spoza płyty, repertuarem koncertu były wszystkie po kolei piosenki, o których informuje rewers okładki. To było świetne podsumowanie obchodów 40-lecia działalności zespołu. Teraz zaczynamy kolejny etap.

Ukazała się nowa płyta, a my nie zdołaliśmy dotąd zorganizować koncertu promocyjnego. Naprawiamy to. Koncert promocyjny najnowszej płyty odbędzie się 4 stycznia 2014 o godz. 17:00 w Pałacyku Zielińskiego w Kielcach. To będzie kameralny koncert. W związku z małą ilością miejsc (200 siedzących), zainteresowani powinni z wyprzedzeniem zabezpieczyć sobie miejsce. Koncert 40-lecia wysłuchało ok. 750 osób.

Mimo, że żyjemy jeszcze echem koncertu 40-lecia, to śpiewaliśmy w międzyczasie na Bakcynaliach. 2 grudnia w skromnym składzie wspomagaliśmy Jacka Zielińskiego w skaldowych piosenkach jako Alibabki. Śpiewaliśmy Medytacje wiejskiego listonosza, Wszystko mi mówi że mnie ktoś pokochał i Kulig. Śpiewanie z dużym Big Bandowym składem, praca z zawodowcami to zupełnie inne doświadczenie, które bardzo przydaje się w naszych działaniach. To był nasz trzeci koncert z Big Bandem. Nasza sekcja po raz pierwszy odpoczywała. Wcześniej śpiewaliśmy również chórki w koncertach Kasy i Andrzeja Dąbrowskiego. Nasze niektóre piosenki z Big Bandem, w tym Bo ja szukałam Ciebie w aranżacji orkiestrowej do znalezienia w zakładce koncerty live.

Koncert jubileuszowy 40-lecia działalności zespołu za nami. Wszystko się udało zgodnie z planem. Dla nas, jak i dla 750 osobowej widowni koncert był ogromnym przeżyciem. Ujrzały światło dzienne 2 płyty: "Wołosatki po bieszczadzku" - przekrojowa oraz " INACZEJ" - dwudziesta płyta zespołu. Płyta zawiera 24 nowe piosenki i 2 standarty nagrane na nowo: " We wtorek po sezonie" i "Bieszczadzki trakt". Koncert na YouTube TU. Życie toczy się jednak dalej i już 14.11 kolejny koncert. O godz. 20:00 śpiewamy w Lublinie w ramach Festiwalu Piosenki Studenckiej i Turystycznej "BAKCYNALIA 2014".

Przed nami bardzo ważne wydarzenie.
40 lat minęło jak jeden dzień.
Jubileusz obchodzimy 8 listopada.
Koncert galowy odbędzie się w Kieleckim Centrum Kultury o godz. 17:00 Po koncercie byli i aktualni wołosatkowicze (statystyka wyliczyła 158 osób) będą się bawić (pewnie śpiewając ha, ha) do białego rana.
Światło dzienne ujrzą 2 płyty: "Wołosatki po bieszczadzku" oraz "Inaczej".

Galeria

Jubileusze

Koncerty

Facebook

Linki

Licznik

1342082
Dzisiaj
W tym miesiącu
Poprzedni miesiąc
206
10566
8983

Twoje IP: 34.201.121.213

Migawki 

design © JM

© Harcerski Zespół Wokalno-Instrumentalny Wołosatki