Witaj

Dyskografia

Sklep

MP3

Wideo

 

Aktualności - archiwum

 

17 grudnia śpiewamy w koncercie "Nie tylko Gershwin..." w Kieleckim Centrum Kultury. Koncert z udziałem Danuty Błażejczyk, Andrzeja Dąbrowskiego /śpiewamy również chórki/ oraz Big Bandu Kielce.

21 września zmarł po długiej i ciężkiej chorobie Wiesław Buchcic, dusza człowiek, nasz przyjaciel, wspaniały autor naszych tekstów.

Najbliższe koncerty:
18.08 g. 17 00 Ćmińsk Podgród;
14.09 – Supraśl /100-lecie harcerstwa Chorągwi Białostockiej/
16.09 - Cedzyna
21.09 - Kielce Plac Artystów /koncert otwarty dla Lasów Państwowych/
28.09 – Łomża /100 lecie hufca ZHP/

Jesteśmy już po koncertowym tygodniu w Bieszczadach; graliśmy Pod Caryńską i w Kremenarosie w Ustrzykach Górnych, w Wetlinie w Ośrodku PTTK oraz u siebie w Wołosatem. Specjalnie otworzono dla nas nieczynny w tym roku Bar w Wołosatem.
Teraz przed nami wyprawa na Ukrainę w Gorgany - najdziksze góry Europy.

Nareszcie wyjeżdżamy w Bieszczady. Będziemy w Wołosatem i na okolicznych górach po obu stronach granicy między 28.07 a 11.08. Będzie nas można usłyszeć m.in w Ustrzykach Górnych 2.08, w Wetlinie 1 lub 4.08, w Smolniku /Wilcza Jama/ 1 lub 4.08 , w Lutowiskach 11.08. Do zobaczenia.

Nie zagraliśmy jednak na Festiwalu Harcerskim. Nie wpisujemy się w formułę playbackową, która jest tak powszechna na tej imprezie, a nam zupełnie obca. Zatem nie chcieliśmy zakłócać starannie przemyślanego scenariusza, bo nie potrafimy udawać, że śpiewamy i gramy. Może coś się zmieni w przyszłym roku?

20 lipca zagramy kilka piosenek podczas Jubileuszowego Koncertu 40-lecia Harcerskiego Festiwalu w Amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach, a 28 lipca nareszcie jedziemy do Wołosatego. O bieszczadzkich koncertach wkrótce.

Na przełomie czerwiec/lipiec nie będzie nas w Kielcach. Można będzie nas posłuchać /jakby się ktoś wybierał/
29.06 - koncert w ogrodach Konsulatu Generalnego w Kolonii
30.06 - koncert w polskim kościele w Brukseli
2.07 - koncert w Konsulacie w Kolonii
4.07 - koncert " 100 lecie Harcerstwa " w Zakopanem

29.08 - koncert w ogrodach Konsulatu Generalnego w Kolonii

W maju możecie nas usłyszeć: w Rzeszowie - 17.05, Garwolinie - 24.05 i Fromborku - 25.05

W kwietniu zapraszamy na nasz koncert do Legionowa i Jarocina. 20.04 w Legionowie zaśpiewamy stare wołosatkowe pieśni z "Piosenką weterana" na czele, a 27.04 w Jarocinie zagramy z okazji 100 - lecia harcerstwa tamże.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na nasz koncert 9 marca o godz. 18 00 do Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Kielcach. Mile widziani wszelkiej maści Bieszczadnicy.

Początek roku to okres lekko wypoczynkowy dla zespołu. Niemniej nagraliśmy w międzyczasie 3 piosenki. Być może znajdą się one na kolejnej naszej płycie, którą mamy ambicję wydać jeszcze przed 40-sto leciem zespołu. Uroczystości 40-lecia planowane są w listopadzie 2014.
Koniec 2014
Wołosatki wszystkich krajów łączcie się. Tradycyjny opłatek wołosatkowy 30 grudnia o godz. 17.00 w siedzibie. Przybywajcie tłumnie i powiadamiajcie, kogo się da.


20 grudnia o godz. 15 00 gramy w Busku-Zdrój w sanatorium Marconi.

Koncert w Szkole Muzycznej przełożony na 2 lutego 2013. A teraz robimy sobie spokojnie nowe piosenki, w tym 2 fajne pastorałki.

Teraz odpoczywamy, traktujemy muzykę wyłącznie relaksacyjnie, bez napinania. Spróbujemy zająć się nowymi piosenkami, które czekają i nawet domagają się wyjścia z cienia. Następny koncert 1 grudnia w auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Kielcach.

Opadł kurz. Jesteśmy już po koncercie jubileuszowym Kasy z okazji 20 lat jego aktywności na scenie. Przeboje Kasy zaaranżowane na Big Band brzmiały niezwykle świeżo i dostojnie /nawet te wyrapowane/. Było trochę niespodzianek i zaskakujących dla nas momentów. Graliśmy dwa swoje utwory: Mogę /nowy/ i Bo ja szukałam Ciebie z Big Bandem. Graliśmy bez tradycyjnych naszych przeszkadzajek i kong, ale za to z Jankiem Prościńskim - perkusistą Kasy. Na jednym piecu grało czterech zmieniających się gitarzystów: Łukasz /od Kasy/, nasz Michał i dwóch z Big Bandu. Z jednego pieca basowego korzystali na zmianę; Mario /od Kasy/, nasz i bigbandowy. Akustyczni: Tomek i Piotruś nie dzielili się z nikim swoimi wzmacniaczami /nikt nie miał odwagi wpiąć się do nich/.

Dziewczyny z Dominikiem w różnych momentach koncertu musieli brać i odkładać mikrofony z różnych miejsc sceny, uważając, żeby nie poplątać 10 swoich kabli mikrofonowych i z milionem innych kabli. Oprócz naszej 14-stki /cały zespół/ na scenie znajdowało się równolegle ponad 20- stu muzyków.

Śpiewaliśmy chórki Kasie w różnych piosenkach. Jubilat tak się podpalił z powodu soczystości i bogactwa brzmienia wokalnego, że zapraszał Wołosatki również do piosenek, których szczególnie nie znały. Chórki wtedy tworzone były na żywo na scenie. Kasie w ogóle nie przeszkadzało, że wychodziliśmy wtedy bez przygotowania, ale było ok i obyło się bez żadnej wpadki /On to musiał przewidzieć/. Ten gość to fantastycznie i optymistycznie zakręcony kosmita. Koncert był więc nieszablonowy, spontaniczny i co za tym idzie atrakcyjny chyba dla publiczności. Duży w tym udział prowadzącego Krzysztofa Piaseckiego, który żartował sobie w swoim stylu z Kasy oraz m.in. zbliżonego do jubilata wieku Wołosatek. Była to dla nas fajna przygoda muzyczna. Materiał został zarejestrowany. Niebawem pokażemy fragmenty tego koncertu.

Galeria

Jubileusze

Koncerty

Facebook

Linki

Licznik

1342105
Dzisiaj
W tym miesiącu
Poprzedni miesiąc
229
10589
8983

Twoje IP: 34.201.121.213

Migawki 

design © JM

© Harcerski Zespół Wokalno-Instrumentalny Wołosatki